Jdi na obsah Jdi na menu
 


...když máte rychle mastící se vlasy

15. 2. 2009

 

- maštění vlasů je dáno geneticky, záleží na hladině hormonů, které člověk má, avšak někdy tento problém nemusí být dán ani tak geneticky, jako špatnou péčí o ně. Platí pravidlo: čím častěji vlasy myjete, tím více se mastí, takže první rada je, když si chcete prodloužit dobu mezi mytím, nejprve začněte s tím, že si je postupně budete mýt méně, stačí ze začátku o pár hodin posouvat, pak si uvědomujte každý pohyb k pokožce vaší hlavy (časté česání, časté sahání do vlasů,...) i ten omezujte a především váš hřeben po česání umyjte šampónem (zakupte si levný šampón, např. kopřivový, heřmánkový; stojí to pár korun) a dejte usušit, v hřebenu se drží spousta mazu a bakterií.

 

 

Když chcete omezit sahání do vlasů, pořiďte si nejlépe úzkou čelenku a dejte si ji na vlasy tím způsobem, že zachováte pěšinku a rozpuštěné vlasy a čelenku jen na ně položíte, zabráníte tím provokativnímu lítání vašich vlasů a vy už tak nebudete nuceni je pořád usměrňovat. Dalším řešením je culík, ale ten vaše vlasy přiblíží k pokožce a budou se snáze mastit než vlasy rozpuštěné.

 

 

Používejte kvalitní šampóny nejlépe z lékárny (např. Vichy, Alpecin, Sabal) a nebo z kadeřnických salónů (Redken, L´Oréal professionnel), které skutečně pečují o vlasovou pokožku a snaží se vyrovnat narušenou rovnováhu pokožky.

 

 

!!! Nikdy nenanášejte vlasový kondicionér, balzám ani masku na pokožku hlavy!!! (viz kapitola Péče o vlasy - Jak používat...)

 

Vymývejte z vlasů dokonale šampón a další přípravky. Myjte spíše vlažnější vodou, teplá voda není žádoucí pro rychle mastící se vlasy

 

 

Pomáhá i slabá trvalá a melírování vlasů, vlas to mírně vysuší a maz po něm klouže hůře.

 

 

Svůj podíl na maštění má i strava, vynechejte čokoládu a smažené věci a jíst syrové ovoce a zeleninu

 

 

Recepty:

Čerstvé lístky máty uvařte, nechte louhovat alespoň 30 minut a přidejte 3 lžíce jablečného octa.

 

 

Suchý šampón

 

 

Po umýtí vlasů spláchnout silným černým čajem

 

Promývejte vlasy heřmánkovým vývarem

 

Vymačkejte šťávu z 1 - 2 citrónů a naneste na pokožku a nechte 20 minut působit. Zužuje póry, působí protizánětlivě a prokrvuje pokožku.