Jdi na obsah Jdi na menu
 


Brunetkám odzvonilo! A provokativním zrzkám jakbysmet! Pokud toužíte po zářivé hřívě, musíte se stát blondýnkou. Proč? Světlé vlasy jsou neuvěřitelně lesklé, protože od sebe odrážejí více světla, nemusí se často stříhat, protože na jejich koncích nejsou vidět stopy zničení.

 

Většina žen podle průzkumu anglických vědců chce být blondýnou, tak proč právě Vy byste si nemohla zlatavou hřívu dovolit? Zde je pár rad a návodů, jak o takové vlasy pečovat.

 

Co donesete na oltář blondmánie?

 

1) Zesvětlováním dochází k intenzivnímu vysušení vlasu a ke ztrátě přirozeného pigmentu. Pokud chcete, aby Vaše vlasy vypadaly zdravě a hezky, musíte jim chybějící vlhkost okamžitě dodat. Váš kadeřník Vám určitě poradí jak na to.

 

2) Barva odrůstá, to je jedna z nejnepříjemnějších věcí, kterou barvení přináší. 

 

3) Blond vlasy Vás přinutí zamyslet se nad barevným sladěním Vašeho vzhledu, možná dokonce vyměnit dekorativní kosmetiku a přebudovat šatník.

 


 

Blond vlasy:

 - jsou většinou velmi jemné a tím pádem i náchylnější k poškození třeba sluníčkem, mořskou nebo chlorovanou vodou, ale i chladným nebo naopak teplým vzduchem. Dokonce i voda, kterou si vlasy pravidelně myjete, může mít vliv na jejich barvu. Podle průzkumů, každý typ vody (dešťová, z vodovodu, z potoka) na barvu vlasů působí negativně, protože jsou v nich obsaženy prvky (mangan, olovo, železo, měď, chrom…), které se váží na povrch odbarvených vlasů a způsobují nazelenalý, naoranžovělý nebo hnědavý nádech. Vápník, hořčík a jejich soli také tvoří jemný film na povrchu vlasu a můžou za to, že jsou vlasy zplihlé. Složky, které obsahují šampóny a kondicionéry, které jsou k dostání na trhu, mají svůj podíl viny na tom, že vlasy tmavnou a ztrácí svou vitalitu. Vybírejte si proto zásadně druhy šampónů a kondicionérů s profesionální péčí o blonďaté vlasy (L´Oréal Professionnel, Matrix, Redken…, jsou dražší, ale vydrží dlouho)

 

 

 

- blond barva na sebe poutá více pozornosti

 

 

 

- jsou sexy a na jaro úplně ideální

 

 

 

- všimnete si jejich krásy i na černobílé fotografii

 

 

 

- stane-li se žena blondýnou, vznikne u ní závislost na to tomto odstínu

 

 

 

- blonďatá znamená být zajímavá, nádherná, roztomilá, oslnivá, přidrzlá a sexy

 

 

 

- v jižních zemích, jako jsou Itálie, Řecko, Turecko nebo Španělsko budete mít největší úspěch s blond vlasy, tam si zaručeně spravíte pošramocené sebevědomí

 

Pamatujte:

 

"Muži milují blondýnky, ale žení se s brunetkami"

 

Recept pro zesvětlení blond vlasů:

 

2-3 hrnečky heřmánku nech 20 minut slabě vařit v 0,5 litru vody. Po vychladnutí přeceď květy a do nálevu vymačkej pár kapek citrónu pak nalij nálev do umyvadla nebo do jiné nádoby a vlasy v něm přelévej a máchej.

 

Co s odrosty? Zesvětlila jste se na blond a vlasy Vám dorůstají tmavší? Pak musíte odrosty pečlivě odbarvit. Pozor!!! Nezapomeňte, že zesvětlovač nanášíme jen na odrosty, pokožka by měla mít na sobě vrstvu kožního mazu, proto se před odbarvením vyvarujte mytí vlasů, na odrostech necháme působit 35 minut a na posledních 10 minut barvu rozetřeme i na celou délku vlasů, konečky mohou zůstat suché nebo jen mírně nanesené zesvětlovačem. Pokud však máte tmavé odrosty a už se nechcete barvit nasvětlo, máte několik možností.
Ztmavit odrůstající světlé vlasy na barvu, kterou chcete nosit dále nebo promelírovat tmavé odrosty světlými pramínky, aby přechod mezi nimi nebyl tak drastický a celkový dojem vypadal přirozeně, avšak nejlepší variantou je promelírovat světlé barvené vlasy stejným odstínem, jako je Vaše přírodní barva, a nechat volně odrůst, ale to také na celkovém dojmu nepřidá, proto se doporučuje každých 48 dní vlasy znovu promelírovat zesvětlovačem.